Dan kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje
Autor: Gorana Šavora Peter, 13. 10. 2023.

U našoj se školi, kao i svake godine tijekom listopada, obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Tog su se jutra školom širili mirisi kruha, peciva, kolača i plodova zemlje. Naši su učenici pripremili i kratku priredbu. Nakon što su nam prvašići otpjevali pjesmicu ''Mlin'',  slijedile su recitacije učenika 4. razreda, a nakon toga i prigodna pjesma školskog zbora.

Naš nas je župnik okupio u zajedničkoj molitvi i blagoslovio svu donesenu hranu. Nakon blagoslova počastili smo se donesenim pecivima i kolačima.

Ovim putem želimo zahvaliti svim roditeljima, osobito mamama i bakama, bez čijeg truda ne bismo mogli na ovako svečan način upriličiti ovu svečanost u našoj školi.

Učenici Područne škole Donji Mihaljevec sami su zamijesili i ispekli kruh i fina peciva koja su nakon toga degustirali. Zaključili su da su već sada pravi mali kuhari!

Kako nam je bilo možete pogledati u našoj fotogaleriji.