Sudjelovanje na STE(A)M festivalu
Autor: Gorana Šavora Peter, 11. 5. 2023.

U utorak 9.svibnja u Međimurskoj je županiji po prvi puta organiziran STE(A)M festival i to u sklopu obilježavanja Dana Europe. Cilj ovog festivala je popularizacija znanosti svim dobnim skupinama s naglaskom na djecu i mlade kako bi im se znanost približila na kreativan način. Tog su se dana održavale brojne radionice na temu, robotike, 3D svijeta, razvoja računalnih igara, kemije, fizike... Na jednoj od tih radionica pod nazivom ''Plinologija'' sudjelovale su i naše učenice Pavla Igrec, Luna Kočiš, Lucija Stanko, Lucija Tokar i Tena Panić. Učenice su se na radionici dobro zabavile, a pritom naučile i nešto novo. Ono što je sigurno, sljedeće godine ovaj festival nikako neće propustiti!