OŠ Sveta Marija u projektu Learning from the Extremes!
Autor: Gorana Šavora Peter, 1. 2. 2023.

Osnovna škola Sveta Marija javila se na natječaj u okviru projekta Learning from the Extremes čiji je nacionalni koordinator Carnet. Projekt Learning from the Extremes dio je pripremnih akcija koje imaju za cilj povećati dostupnost obrazovnih alata u područjima i zajednicama s ograničenim pristupom digitalnim tehnologijama i internetu. Glavni cilj projekta je financiranje školskih projekata kroz koje će škole iz ruralnih područja moći nabaviti digitalne uređaje, obrazovati nastavnike i osigurati pristup različitim digitalnim sadržajima i alatima. U projektu sudjeluje 14 partnera iz različitih europskih zemalja pod vodstvom grčke ustanove Institutio Ekpedeftikis Politikis.

Osnovna škola Sveta Marija odabrana je kao jedna od 9 škola u Hrvatskoj čiji je projekt prošao na natječaju, a u sklopu kojeg ćemo nabaviti 2 interaktivna ekrana, 10 prijenosnih računala, 4 VR naočala, 8 robota za nastavu informatike i izvannastavnu aktivnost robotike, Cameo plus hobby rezač, 2 printera,  ploter i digitalni fotoaparat. Za vrijeme trajanja projekta učitelji će na nastavi provoditi radionice u kojima će koristiti nabavljenu opremu, profesionalno će se usavršavati, a sve navedeno omogućit će učenicima i učiteljima razvoj digitalnih vještina i informatičko-komunikacijskih kompetencija. Učenicima ćemo učenje učiniti lakšim i zabavnijim, otvoriti im pogled u tehnološku budućnost, a tradicionalne načine poučavanja povezat ćemo sa suvremenim metodama.