MAT liga
Autor: Marina Držanić, 7. 1. 2023.

MAT liga ekipno je matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Nastala je sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora u radu te poticanja zajedništva i timskog rada. Ekipa se sastoji od dvaju članova iste generacije iz iste škole. Mi smo prijavili učenike 6. razreda i u prvom kolu su sudjelovali učenici Antonio Kvakan i Karlo Košak, a u 2.kolu također učenik Antonio Kvakan i Niko Kanižaj. Moguće je nekog člana zamijeniti učenikom iz istog ili nižeg razreda. Natjecanje se provodi u četiri kola tijekom školske godine. Nakon 1.kola 6.listopada 2022. od 392 ekipe iz cijele Hrvatske naši učenici su zauzeli ukupno 38 mjesto. 2.kolo održano je 15.prosinca i nakon zbroja bodova obaju kola mi smo na 44 mjestu od 409 ekipa iz cijele Republike Hrvatske. Bravo za naše učenike koji jedva čekaju preostala dva kola (9.ožujka i 18.svibnja 2023.)!