Naši prvašići
Autor: Marina Držanić, 8. 11. 2022.

"Reci mi i zaboravit ću, nauči me i možda ću se sjetiti, uključi me i ja ću naučiti." ~ B. Franklin
Prvašići smo već dva mjeseca! Učimo, igramo se, istražujemo, odlazimo na terensku nastavu.
Tijekom ta dva mjeseca naučili smo već puno toga.
Bilo da sjedimo na podu ili za našim klupama, uvijek se igramo, a putem igre puno naučimo.
Iako smo najmlađi u školi, vidjeli smo već dosta kulturnih ustanova na terenskoj nastavi u Varaždinu. Bilo nam je super!
Posjetili smo Gradski muzej, Gradsku knjižnicu ( znate li samo koliko knjiga ona čuva!?) bili smo u Hrvatskom narodnom kazalištu, tom hramu kulture, kulturnih događanja, koncerata, kazališnih predstava...
Zamislite, mi, tako mali, a već tamo!
Jednom je u našoj školi nešto glasno zazvonilo, a mi smo morali u miru izaći. Imali smo vježbu evakuacije u slučaju požara ili potresa. Sada znamo kako se moramo ponašati u tim opasnim situacijama.
S nama je u razredu i naš mačak, naš plišani ljubimac Oli o kojem se svaki dan brine drugi učenik. Imati Olija, baš je zabavno. Posjedneš ga kraj sebe i sve mu ispričaš, a on te sluša i sluša...kao da razumije.
Zapravo, sve je u školi veselije i zabavnije kada se uči uz igru, uz veselje, tada se i malo teže stvari i gradivo brže zapamte i ne zaboravljaju!
Ako ne vjerujete, pitajte Olija!

Fotogalerija