Večer matematike u našoj školi
Autor: Gorana Šavora Peter, 6. 12. 2021.

I ove se godine u našoj školi održao projekt Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, a uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Zbog epidemiološke situacije aktivnosti smo proveli na satovima matematike ili satovima dodatne nastave iz matematike. Neke od aktivnosti proslijeđene su i roditeljima koji su ih mogli provesti zajedno sa svojom djecom kod kuće. Za razrednu nastavu, u suradnji s Učiteljskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, pripremljene su digitalne slikovnice koje su popraćene digitalnim kvizovima. Večer matematike provodila se tijekom cijelog tjedna od 29.11.2021. do 3.12.2021., a naši su se učenici dobro zabavili uz matematiku. Ove je godine sponzor Večeri matematike Photomath. Photomath je brzorastuća EdTech tvrtka čija je istoimena mobilna aplikacija broj jedan na svijetu za učenje matematike. Uz pomoć napredne tehnologije strojnog učenja, aplikacija skenira i potom rješava i objašnjava matematičke zadatke, bilo tiskane, bilo one napisane rukom. Photomath smo koristili u predmetnoj nastavi s učenicima sedmih i osmog razreda. Uspješnom sudjelovanju nadamo se i sljedeće godine!

Kako nam je bilo pogledajte u fotogaleriji: Večer matematike

Učiteljica Ivana Lukša Peranec