Početak nastavne godine
Autor: Marina Držanić, 31. 8. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Nastavna godina 2020/21. počinje 7. rujna 2020. Zbog poznate nam epidemiološke situacije uzrokovane pandemijom Covid 19 virusa bit će organizirana drugačije od prijašnjih, a s ciljem osiguranja epidemioloških mjera, prostornih/razrednih uvjeta, a ponajviše zaštite zdravlja i prevencije širenja zaraze među našim učenicima i djelatnicima.

Stoga se za vrijeme trajanja aktualne epidemiološke situacije prelazi u SMJENSKI/TURNUSNI RAD s IZMJENOM TURNUSA SVAKI TJEDAN.

TURNUS A čine učenici RAZREDNE NASTAVE u prijepodnevnoj smjeni, a učenici PREDMETNE NASTAVE u poslijepodnevnoj smjeni.

TURNUS B čine učenici PREDMETNE NASTAVE u prijepodnevnoj smjeni, učenici RAZREDNE NASTAVE u poslijepodnevnoj smjeni.

Prvi tjedan počinjemo TURNUSOM A, a drugi tjedan TURNUSOM B i tako naizmjence.

Iz toga razloga izmijenit će se i satnica dolaska i odlaska iz škole, odnosno vrijeme trajanja nastave učenika u školi. Detaljne obavijesti o točnom vremenu početka nastave objavit ćemo ovaj tjedan.

Autobusni prijevoz bit će organiziran sukladno satnici za prijepodnevnu i popodnevnu smjenu, a detaljne upute također će biti objavljene tokom tjedna.

Učenici nastavu pohađaju u istom razredu, nema izmjena učionica (osim u pojedinim slučajevima nastave informatike te nastave TZK). Maske su obavezne prilikom dolaska i odlaska iz školske zgrade, na autobusu i na hodnicima. Učenici će prvi nastavni dan dobiti udžbenike.

Sve ostale detalje objavit ćemo tokom ovog tjedna pa pratite web stranice naše škole te obavijesti na ulaznim vratima.

U privitku možete naći Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. koje je objavio HZJZ i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.