Mali školski kustosi
Autor: Marina Držanić, 21. 5. 2019.

Članice izvannastavnih aktivnosti Etno baština i Građanski odgoj sudjelovale su u manifestaciji Muzeja Međimurja Čakovec „Mali školski kustosi“ koja se održala 17. svibnja 2019. g. Cilj manifestacije je odabrati manji stari predmet te ga predstaviti široj javnosti prigodom Međunarodnog dana muzeja. Tako je Valentina Erdelji odabrala Pčelarske košnice, Leonarda Gašparić Kosalo s deskom, a Dora Papak Meštriju za pripremu kave. Istražile su povijest svakog predmeta, našle zanimljivosti vezane uz njega, osmislile prezentaciju te su, svaka svoj predmet, predstavile u Muzeju. Mentorice su im bile učiteljice Anica Trstenjak i Romina Volar.