Sreća se uzima raširenih ruku
Autor: Marina Držanić, 22. 3. 2019.

Međunarodni dan sreće slavi se diljem svijeta 20. ožujka. Potraga za srećom temeljni je čovjekov cilj. Učenici 3. a razreda sa svojom su razrednicom u utorak 26. ožujka proveli blok sat u školskoj knjižnici. Pročitavši zbirku kratkih priča Božidara Prosenjaka „Sijač sreće“, svaki učenik nam je otkrio  što je za njega SREĆA. Što je to sreća i kako biti sretan odgovor smo potražili u ovoj zbirci priča. Sreću smo izrazili ne samo riječima i osjećajima već i ilustracijama. Jedni drugima smo ukazali na iskonske vrijednosti koje treba njegovati. Iz svih priča pršti prijateljstvo, ljubav, toplina, suosjećajnost. Zaključili smo da se sreća uzima raširenih ruku jer onaj tko grabi rukama prema sebi nikad neće uhvatiti sreću.

Prisjetili smo se svih onih sitnica koje nas čine sretnima i zbog kojih shvaćamo da je za sreću zaista potrebno tako malo.

Školska knjižničarka

Vlasta Horvat

Pročitajte što su učenici 3.a razreda rekli što je za njih sreća:

„Sreća je duga šarenih boja.“ Luka Kuzmić

„Za mene je sreća zalazak sunca na Dravi.“ David Poljak

„Moja sreća su boje.“ Lucija Tokar

„Za mene je sreća puno prijatelja.“ Tomi Levačić

„Za mene je sreća Stara i Nova godina tj. vatromet.“ Noa Jurić

„Za mene je sreća puno prijatelja.“ Karlo Peter

„ Sreća je nešto najdragocjenije na svijetu.“ Lucija Stanko

„Prijatelji su za mene najveća sreća.“ Elena Golubić

„Za mene je sreća život, sunce, dugine boje i zvijezde.“ Karlo Pavčec