Matematičke igre u OŠ Donja Dubrava
Autor: Marina Držanić, 24. 4. 2018.

U četvrtak 12.travnja 2018. godine učenici od petog do osmog razreda koji polaze dodatnu nastavu iz matematike posjetili su učenike u OŠ Donja Dubrava i njihove učitelje Anđelka Lisjak i Ivanu Friščić Dornik. Bio je to uzvratni posjet gdje je 12 učenika naše škole, u pratnji učiteljice matematike Ivane Lukša Peranec uživalo na druženju. Sudjelovala su ukupno 24 učenika podijeljena U 5 grupa (imena grupa: KOCKA, KVADAR, PRIZMA, PIRAMIDA, KUGLA). Učenici su dva sata uživali u priređenim matematičkim igrama natjecateljskog karaktera. Najprije  su se učenici upoznali s Donjom Dubravom i školom tako da su u jednom tekstu morali pomoću zadanih zadataka pronaći brojke koje su zatim upotpunile tekst. Nakon toga odgovarali su na zanimljiva pitanja oblikovana pomoću programa Plickers,  „igrali“ su se tangramima (na pametnoj ploči i za stolom)  i  na kraju su pomoću šibica rješavali zadane probleme. Atmosfera je bila radna i poticajna,  učenici su pomagali jedni drugima i vidjelo se da uživaju u rješavanju tih vrsta zadataka. Na kraju su proglašeni i najbolji iz skupine KOCKA mada to nije ni toliko bilo važno. Svi učenici dobili su slatke poklone i svaki  je učenik dobio časopis „Matka“.

Fotogalerija: http://os-sveta-marija.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=116

Učiteljica matematike: Ivana Lukša Peranec