Projekt razmjene božićnih ukrasa za Europsko drvce 2017.
Autor: Marina Držanić, 22. 12. 2017.

Učenici OŠ Sveta Marija, sada već tradicionalno, i ove su školske godine sudjelovali u Projektu razmjene božićnih ukrasa za Europsko drvce u grupi razmjene od trideset škola partnera iz različitih europskih zemalja. Ove su godine su projekt bili uključeni učenici 7. razreda koji su izradili ukrase za bor obliku zimskih kapica izrađenih od vune, prigodnu čestitku i brošuru na CD-u o božićnim običajima u Svetoj Mariji. Pakete smo poslali u 29 europskih škola iz Italije, Njemačke, Austrije, Belgije, Grčke, Estonije, Francuske, Litve, Portugala, Rumunjske, Španjolske, Švedske i Ujedinjenog Kraljevstva. Učenici su se veselili svakom pristiglom paketiću, a u utorak, 12.12. zajednički su otvarali omotnice, čitali čestitke i informacije o različitim državama te nakon toga ukrasili svoje Europsko drvce 2017. godine ukrasima koje su izradili učenici iz cijele Europe.