preskoči na sadržaj

Osnovna škola Sveta Marija

Login
Brojač posjeta
Ispis statistike od 8. 3. 2011.

Ukupno: 657246
ŠKOLSKI OBROCI SVIMA 2022./2023.

 

RSS Reader
Anketa
Što bi voljeli čitati na ovim web stranicama?




Posjetite
Lista linkova je prazna

ZA UČENIKE
 

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.


Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.


Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"
 

 


Događanja
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Microsoft: obilježavanje Dana sigurnijeg Interneta
Autor: Marina Držanić, 11. 2. 2010.

Na razini Europe Microsoft surađuje s inicijativom Europske komisije, InSafe Network, u promoviranju svijesti o važnosti sigurnog korištenja Interneta - naročito kod djece i učenika osnovnih i srednjih škola, a Microsoft Hrvatska priključio se akciji Agencije za odgoj i obrazovanje u obilježavanju današnjeg dana kroz niz aktivnosti prilagođenih hrvatskim učenicima i učiteljima.


Povodom Dana sigurnijeg Interneta, provedeno je niz akcija s ciljem informiranja javnosti o sigurnijem korištenju Interneta, naročito s naglaskom na to kako djeca mogu biti sigurnija online. Događaj će se obilježiti predavanjem Pravobraniteljstva za djecu, Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet i stručnjaka za primjenu tehnologija iz Agencije za odgoj i obrazovanje, a u službi edukacije korisnika o važnosti zaštite na Internetu.

Obilježavanju Dana sigurnijeg interneta biti će nazočni na nacionalnoj razini učenici, učitelji, profesori, ravnatelji, stručni suradnici u školama, roditelji i ostali iz obrazovne zajednice na lokacijama u Zagrebu, Osijeku i Splitu. Prijenos tog programa ostvaren je korištenjem tehnologije Microsoft Office Live Meeting koja će, ne po prvi puta, omogućiti praćenje događanja i onima koji su na udaljenim lokacijama (u svojim ustanovama ili kod kuće) spajanjem na Live Meeting s vlastitih računala. Microsoft Hrvatska također je uspostavio suradnju s digitalnim časopisom "Pogled kroz prozor", s kojim je realizirana zajednička akcija "Sigurniji Internet za djecu", a radovi i savjeti učitelja, temeljeni na konkretnim iskustvima iz prakse, koji su nastali u okviru ovoga projekta bit će objavljeni krajem mjeseca.

Microsoft je također tijekom zimskih školskih praznika u Varaždinu u organizaciji Grada Varaždina, Microsoftovog inovacijskog centra (MIC), Centra za nestalu i zlostavljanu djecu te Tehnološkog parka otvorio svoja vrata djeci. Tako je u siječnju održan treći Kids@MIC informatički kamp za učenike varaždinskih osnovnih škola, a naglasak kampa bio je na sigurnom korištenju Interneta i internetskih servisa. Projekt Kids@MIC okupio je ukupno stotinjak varaždinskih osnovnoškolaca, a organizirano je i višesatno predavanje za roditelje o tome kako svojoj djeci omogućiti sigurne sate boravka online. Roditelji su se upoznali s najvažnijim sigurnosnim alatima koji su im i posve besplatno dostupni putem web stranica projekta kako bi uspješno zaštitili svoja računala kod kuće.

U okviru projekta "Sigurniji Internet" također je provedena edukacija djece volontera koji će nastaviti raditi s djecom u cilju edukacije o nepodobnim sadržajima i opasnostima koje prijete online. Ova djeca volonteri mogu se sada pohvalititi titulom "web detektiva" te će tako dalje nastaviti među vršnjacima prenositi znanje stečeno tijekom ove edukacije. Projekt u Varaždinu trebao bi uskoro biti proširen i na besplatne priključne točke za Internet u gradu, kako bi građani i turisti koji posjećuju Varaždin također bili zaštićeni prilikom korištenja Interneta, odnosno kako se ove točke ne bi mogle koristiti za zlonamjerne aktivnosti usmjerene protiv drugih korisnika ili institucija.

Dan sigurnijeg Interneta održava se svake godine u veljači s ciljem promoviranja odgovornog korištenja online tehnologija i mobilnih telefona, s posebnim naglaskom na korištenje ovih tehnologija među dječjom populacijom i mladima. Istraživanje koje je proveo Microsoft pokazalo je da je 79 posto djece i tinejdžera aktivno na društvenim mrežama, 43 posto vjeruje kako je posve sigurno ostavljati osobne informacije online, 44 posto mladih u Europi spremno je online napisati u koju školu idu, dok jedan od osam učenika javno objavljuje svoju kućnu adresu. Unatoč ovim podacima, 59 posto roditelja uvjereno je da njihova djeca čine sve što je potrebno kako bi bila sigurna na Internetu. Istovremeno, 66 posto tinejdžera tvrdi da roditelji ne ograničavaju njihovo korištenje Interneta niti ga nadziru na bilo koji način, a 40 posto roditelja u Europi tvrdi da ne nadziru online aktivnosti svoje djece ili poruke koje ostavljaju na društvenim mrežama.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju