Dječji časopisi
Autor: Marina Držanić, 30. 3. 2017.

Školska knjižničarka je u petak 24. ožujka za učenike 2.b razreda iz Pš Donji Mihaljevec održala sat iz Knjižnično-informacijske pismenosti na temu Dječji časopisi.  Učenici su naučili što su to časopisi, razlikovati dječje časopise od novina i časopisa za odrasle, znati što je naslovnica, rubrika, odrediti poučava li nas ili zabavlja časopis te razlikovati časopise prema vremenu izlaženja. Stvaralački zadatak bio je da osmisle naslovnu stranu svog izmišljenog časopisa i njegov naslov. Kreativnost i maštovitost nije nedostajala.

Školska knjižničarka