Dan škole i prezentacija projekta "Kaj su jeli naši stari"
Autor: Marina Držanić, 28. 5. 2015.

U utorak, 26. svibnja učenici i učitelji OŠ Sveta Marija svečano su obilježili Dan škole koji je ove godine bio drugačiji od prethodnih. Tom su prigodom u Domu kulture predstavili projekt "Kaj su jeli naši stari" kojeg je vodila učiteljica Romina Volar.

Starinom i prošlošću odisao je i sam kulturni program u kojem su uz učenike škole sudjelovali i članovi tamošnjeg KUD-a Ivan Mustač Kantor. Nakon takvog programa koje je mnoge vratio u prošlost, a mladima dočarao vrijeme u kojem su odrastali njihovi stariji, uslijedila je degustacija starih jela pri čijoj su pripremi učenicima sa starinskim receptima pomogle mame i bake.

Bila je to i prilika da pri kraju još jedne školske godine ravnatelj škole Damir Bendelja, prof. najboljim učenicima i njihovim mentorima uruči prigodne nagrade. Njih su dobili: Nikola Gašparić, učenik 7. r. za osvojeno 2. mjesto na državnom natjecanju likovne kulture i foto radove 2014./15. na temu Katastrofa i snaga zaštite i spašavanja(mentorica Barbara Salaj), Katarina Janković, učenica 3.b r. jer se je uvrstila među 10 najuspješnijih u RH na međunarodnom natjecanju iz matematike Klokan bez granica (mentorica Biserka Poljak), učenica 6.r. Gabriela Habuš za isto natjecanje i isti uspjeh (mentorica Ivana Lukša Peranec) te učenik 3. r. Leon Mandlin za osvojeno 4. mjesto na međunarodnom natjecanju za likovne radove na temu Zavičajna ostavština (mentorica Marija Bobić).

Ravnatelj Bendelja je zahvalnice predao i onima koji su pripomogli realizaciji priredbe, a primili su ih Društvo žena Amalija Kranjec, Udruga Svetomarska čipka, načelnica Općine Sveta Marija Đurđica Slamek i Suzana Karloci Kvakan, prof..