Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Administrator , 16. 10. 2007.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U utorak 16.10.2007. obilježeni su dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u Osnovnoj školi Sveta Marija i Područnoj školi Donji Mihaljevec. U Donjem Mihaljevcu i u Svetoj Mariji učenici su postavili stolove koje su krasili brojni plodovi jeseni te brojne vrste kruha, peciva i kolača koje su uz mnogo truda i ljubavi napravile naše majke i bake, naravno uz našu pomoć. Bio je upriličen prigodni program u kojem su učenici u Donjem Mihaljevcu pjevali, plesali i glumili, a učenici u Svetoj Mariji imali su priliku čuti mali i veliki zbor naše škole i recitacije učenika nižih razreda. Nakon programa župnik Pavao Markač blagoslovio je plodove i sve prisutne. Nakon blagoslova mi učenici zajedno s djelatnicima škole i okupljenim roditeljima počastili smo se s ukusnim plodovima koje smo donijeli i svježe pečenim kestenima. Na svakom su stolu bili sve slađi plodovi. Dokazali smo da mislimo na starije i siromašnije ljude našeg sela tako da smo im poslije blagovanja odnijeli slasne plodove, peciva, kruh i kolače.