Dan učitelja
Autor: Marina Držanić, 11. 10. 2012.

Učitelji naše škole su Dan učitelja obilježili jednodnevnim izletom u Graz.

Na put smo krenuli rano ujutro. Prije dolaska u Graz stali smo u poznatom Rosennbergu i popili najgoru, ali ujedno jako skupu kavu. Prije razgledavanja samog Graza, obavili smo kupnju u njihovom poznatom shopping centru Siersbergu.

Prošetali smo centrom Graza gdje smo vidjeli glavni gradski trg na kojem se nalazi Gradska vijećnica te fontana koja predstavlja četiri rijeke: Muru, dravu, Enns i Sann, te smo prošetali i do Landhausa.

Budući da je Graz bio Europski grad kulture, tome u čast napravljen je Murinsel – futuristički umjetni otok oblika poluotvorene školjke.

U 15 sati smo se zajedno s ostalim turistima i posjetiteljima grada Graza okupili oko poznatog Glockenspielplatza kako bismo se divili plesu drvenog para. Nakon toga, oni koji su još moli stajati na nogama, otišli su do malog dvorca na vrhu brda Schlossberga kako bi se divili pogledu na Graz, a oni koji nisu imali snage, ostali su u donjem dijelu grada i odmarali uz kavu, sendviče ili netom kupljene čokolade i Mozart kugle.

Na povratku kući stali smo u Ptuju gdje smo uživali u finoj večeri nakom koje smo produžili kući.