Uspjesi iz likvovne kulture u 2010./2011.
Autor: Marina Držanić, 25. 5. 2011.

Puno zanimljivih događanja su se ovu  nastavnu godinu odvijala kroz likovnu kulturu. Samim time su došli i uspjesi koje valja iznijeti na svjetlo dana.

Kroz mjesec studeni 2010.godine, odvijala se akcija „Živim život bez nasilja“. Idejni začetnik je MUP RH, a akcija likovnog izražavanja se odvijala u čitavoj Hrvatskoj. OŠ Sveta Marija je također sudjelovala sa nekoliko radova na natječaju koji se odvijao u II.OŠ Čakovec. Tom prigodom je učenica Elena Pongrac, 6. razred, osvojila 3.nagradu.

Svaku godinu sudjelujemo na LIK-u, natjecanju-izložbi učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna. Zadatak je bio kombiniranom tehnikom žice i kartona( u bojama komplementarnog kontrasta) oblikovati prostorni crtež mjesta, okruženja gdje živimo pod nazivom „Boje moga  grada“. Samo 8 radova je poslano na županijsku razinu natjecanja. Domaćin natjecanja je bila I.OŠ Čakovec. Stručno povjerenstvo je izabralo 50 radova, što  radova nižih, što viših razreda za državno povjerenstvo.  Rad Sare Pongrac, 7.b razred, nagrađen je 2. mjestom na županijskoj razini. Izložba samih radova se  održala u Muzeju Međimurja. Na državno povjerenstvo su proslijeđena 3 rada, Sara Pongrac,7.b razred, Roberto Kedmenec, 8.arazred i Karla Mustač, 8.b razred.

Mada  smo  na natjecanju  sudjelovali  sa jako malo radova, jedan rad se na državnoj razini istaknuo. Rad Karle Mustač, 8.b razred, odabran je među 20 najboljih radova u državi i samim time smo pozvani na državnu razinu natjecanja u Gospić od 3.5. do 4.5.2011.godine. Uz to je i rad Roberta Kedmeneca , 8.a razred,bio izabran za državnu izložbu radova.

Također svaku godinu sudjelujemo i na još jednom važnom likovnom natjecanju,“Tradicija i suvremenost „u  organizaciji UHULI-a ( Udruga hrvatskih učitelja likovne izobrazbe). Ovu godinu tema  natječaja je  bila narodne priče i običaji. Kako svaku godinu ne izostaju rezultati naše škole na ovom natječaju, tako je i ove godine. S motivom pozoja, među 10 nagrađenih je ušla i naša učenica Melani Mandlin, 7.b razred. Otvaranje izložbe i podjela nagrada održat će se 4.6.2011. u Muzeju Mimara u Zagrebu.

Neke od radova pogledajte u galeriji slika!!