Početak gradnje nove sportske dvorane
Autor: Marina Držanić, 17. 3. 2011.

Skromno, ali svečano u srijedu, jučer, 16. ožujka  u našoj školi obilježen je početak izgradnje nove sportske dvorane. Uzvanike, učenike i učitelje pozdravio je ravnatelj škole Damir Bendelja, prof. koji je tom prilikom zahvalio bivšoj i sadašnjoj vlasti na zalaganju koje su uložile kako bi dočekali današnji dan.
Ideja za novu dvoranu započeta je 2006. godine. Općinski načelnik Dean Hunjadi u svom je govoru naglasio da je pred nama dug i trnovit put, a početak radova pruža optimizam da će Sveta Marija u dogledno vrijeme dobiti novu dvoranu koja će puno značiti za učenike i mještane.
Buduća dvorana bit će površine 1.300 metara kvadratnih,  a njezina kompletna izgradnja stajat će oko 10 milijuna kuna. Dvorana se gradi iza škole, u prvoj fazi postavit će se temelji što će koštati oko 500 tisuća kuna, a novac su osigurali Međimurska županija i općina Sveta Marija. Gradilište je blagoslovio župnik Pavao Markač koji je s načelnikom i ravnateljem škole ubacio prve lopate betona.