5. razred obilježio Dane hrvatskoga jezika u školskoj knjižnici
Autor: Marina Držanić, 16. 3. 2018.

Od 11. do 17. ožujka obilježavamo Dane hrvatskoga jezika u povodu obljetnice Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika. Cilj obilježavanja je podići razinu svijesti o potrebi očuvanja i učenja hrvatskoga jezika kao jedne od sastavnica nacionalnog identiteta. Tom su prigodom učenici 5. razreda s knjižničarkom škole proveli  nastavu Hrvatskog jezika u školskoj knjižnici te su usvojili znanje o prvom hrvatskom pismu - glagoljici. Nakon teorijskog dijela postali su glagoljički prevoditelji tako što su tekst napisan na glagoljici preveli na latinicu. Na kraju su imali i kreativan zadatak, nacrtati i napisati svoje ime na glagoljici. Bilo je zanimljivo i veselo.

Školska knjižničarka

Vlasta Horvat