Županijsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda"
Autor: Marina Držanić, 5. 3. 2018.

U petak 22. veljače 2018. u II. osnovnoj školi Čakovec održano je županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. Iz naše su se škole na županijsku razinu natjecanja plasirale učenice Katarina Janković iz 6. razreda te Lea Pongrac i Nika Ivaci iz 8. razreda. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Zapisi iz škrinjice sjećanja (dnevnici) te je trebalo pročitati tri knjige: Tajni dnevnik Adriana Molea (S. Townsend), Gregov dnevnik: kronike Grega Heffleya (J. Kinney) i Kora od jabuke (J. Klepac).

Od prijavljenih timova iz 13 međimurskih škola naše su učenice  zauzele 6. mjesto. Čestitamo!

Školska knjižničarka

Vlasta Horvat