Predavanje kontakt policajca – Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Marina Držanić, 1. 12. 2017.

Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, u utorak, 28. studenog 2017., učenike 3. razreda područne i matične škole posjetio je kontakt policajac Spomenko Gojsek. Učenicima je održao predavanje o sigurnosti na internetu preko računala i mobitela. Kroz dobre i loše strane interneta naučili smo što je to anonimnost i kako se zaštititi od nepoznatih osoba na društvenim mrežama. Kroz savjete kako izbjeći tzv. „cyberbulling“, odnosno vršnjačko nasilje, policajac je učenike uputio kako se za svaku neugodnu situaciju trebaju javiti roditeljima, učiteljima ili stručnim suradnicima u školi. Predavanje je okrunila prigodna poslovica: „Ne čini ono što ne bi želio da drugi čine tebi.“

Pedagoginja, Nina Strahija