Matematičke igre – OŠ Donja Dubrava i OŠ Sveta Marija
Autor: Marina Držanić, 20. 11. 2017.

Četvrtak , 16.11.2017. bio je odabran kao dan za Matematičke igre, projekt koji se već treću godinu za redom ostvaruje u našoj školi, a po prvi puta u suradnji s OŠ Donja Dubrava.

Povodom toga je u našoj školi gostovalo 12 učenika dodatne nastave matematike iz susjedne škole u pratnji učitelja matematike  Anđelka Lisjak i učiteljice matematike i fizike Ivane Friščić Dornik. Ravnatelj Damir Bendelja zaželio nam je dobrodošlicu i potaknuo nas da svi zajedno uživamo u matematičkim igrama i druženju.

Učenici su saznali nešto novo o matematici, čuli matematičke šale, odigrali bingo i vidjeli tko ima najviše sreće, ponovili matematičko gradivo natjecanjem u igri  „Brojke“ gdje je trebalo doći najbliže zadanom broju sa šest ostalih brojeva koristeći četiri osnovne računske operacije. Najbolja je bila skupina broj četiri, imena plus, koja je skupila 21 bod.

Bilo je zabavno, a najbolja ekipa dobila je skromne slatke nagrade!

Pripremila: učiteljica matematike, Ivana Lukša Peranec