Obilježen Dan kravate – s kravatama oko vrata
Autor: Marina Držanić, 18. 10. 2017.

Učenici i djelatnici Osnovne škole Sveta Marija i Područne škole Donji Mihaljevec odali su počast kravati – nacionalnom simbolu koji nose ljudi diljem svijeta. Zajedničkim fotografiranjem smo željeli pokazati kako u njima dobro izgledamo, a osim fotografiranja, učenici su proučili i povijest i porijeklo kravate. Tako su saznali kako je kravata potekla od hrvatskih vojnika koji su se borili u Francuskoj u 17. stoljeću, da postoji više od 80 načina vezanja kravate, a Kravata oko Arene u Puli postavljena 2003. godine bila je najveća kravata na svijetu i kao rekord je upisana u Guinessovu knjigu. Stoga smo u školu ponosno odjenuli kravate i podsjetili se na vrijednosti koje ona šalje: poštovanje, čast, kulturnost, trenutke svečanosti i slavljenja, poslovnu uspješnost, zajedništvo među ljudima i narodima... S kravatom smo poslali poruku o vrijednostima za bolju i sretniju budućnost!