Posjet učenika 5. razreda Zavičajnoj zbirci
Autor: Marina Držanić, 13. 10. 2015.

U sklopu izvanučioničke nastave iz povijesti učenici 5. r. zajedno s učiteljicom Rominom Volar posjetili su Zavičajnu zbirku „Josip Hunjadi“. Cilj izvanučioničke nastave je upoznavanje zavičajne povijesti, glavnih značajki života našeg kraja te uočavanje razlika s načinom života učenika. Voditelj Zbirke im je na zanimljiv i pristupačan način ispričao „kak je to negda bilo“, a učenici su ga zainteresirano slušali i usput ispitivali sve što ih je zanimalo (a zanimalo ih je jako puno J). Puni dojmova vratili su se u školu te su zaključili da bi voljeli živjeti u ono vrijeme jer, iako je način života bio težak i mukotrpan, ipak je bilo više pjesme i zadovoljstva.