Humanitarno-ekološka akcija “Plastičnim čepovima do skupih lijekova“
Autor: Marina Držanić, 2. 12. 2014.

Poziv svima da se uključite u humanitarno-ekološku akciju prikupljanja plastičnih čepova za

Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma iz Čakovca

Osnovna škola Sveta Marija priključila se akciji Udruge oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL) iz Čakovca „Plastičnim čepovima do skupih lijekova. Navedena udruga prikuplja plastične čepove kako bi prodajom čepova i/ili reciklirane sirovine sufinancirali nabavku skupih lijekova za oboljele od teških malignih bolesti u slučajevima kada to ne financira Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje.

Zemlja je naš dom i moramo je čuvati jer bez nje nemamo gdje živjeti. Nažalost, ima i teško bolesnih ljudi kojima je nužno potrebna pomoć u liječenju kako bi im se taj život omogućio.

Ovim putem pozivamo sve učenike, učitelje, roditelje i ostale mještane da se uključe u ovu akciju koja će trajati od 1. prosinca 2014. godine do 11. veljače 2015. godine. Prikupljene čepove moći ćete donijeti u našu školu 11. veljače 2015. godine na Svjetski dan bolesnika.

Ovaj projekt je hvale vrijedan jer nas educira, tjera na očuvanje okoliša, ali ima i dublju, humanu vrijednost jer svojom aktivnošću pomažemo oboljelima od leukemije i limfoma. Zahvaljujemo svima koji će na taj način pridonijeti očuvanju našeg okoliša, ali i istovremeno pomoći oboljelima od malignih bolesti.

Sakupljajući plastične čepove činite dobro za okoliš, a ujedno činite i hvalevrijedno humanitarno djelo.

P.S. Svatko od nas može sakupiti znatnu količinu kod kuće od raznolike pet-ambalaže samo ako malo obrati  pažnju.

Pomozimo onima kojima je pomoć potrebna, a ujedno sačuvajmo i okoliš!