Zapamtite Vukovar!
Autor: Marina Držanić, 5. 5. 2014.

U srijedu, 30. travnja 2014. godine učenici viših razreda putovali su kroz Slavoniju. Tijekom putovanja promatrali su nepreglednu slavonsku ravnicu, slušali istinite priče o radišnim ljudima i o ratnim stradanjima koja su zadesila to područje. Najprije su posjetili grad na Dunavu, Vukovar. Vukovar im je sam ispričao svoju ratnu priču – u bolnici, na spomen-području Ovčari, na memorijalnom groblju. Učenici su upijali svaku riječ. Na memorijalnom groblju zapalili su svijeće u spomen na žrtve. Prošetali su i kroz centar grada, posjetili palaču Eltz, spomen križ na Dunavu, divili se vukovarskom vodotornju koji je ostao trajna uspomena na ratna razaranja. Nakon Vukovara krenuli su prema parku prirode Kopački rit. Nažalost, vrijeme nije bilo na njihovoj strani te su samo prošetali, a vožnja brodicom bila je odgođena. Na povratku su se zaustavili u Osijeku i stigli svojim kućama u večernjim satima.

Priloženi dokumenti:
Vukovar.rar (15.78 MB)