Dan darovitih učenika
Autor: Marina Držanić, 1. 4. 2014.

Dan darovitih učenika obilježava se 21. ožujka.

Dan darovitih učenika u našoj je školi obilježen natjecanjem u kojem se birao najbistrić škole. Najuspješniji u rješavanju mozgalica i zagonetki bio je učenik osmog razreda, Luka Buković.

Tog su dana usmenog ispitivanja bili oslobođeni učenici - sudionici županijskih natjecanja, a u školskoj knjižnici izložbu likovnih radova pripremili su učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama.

Daroviti učenici su oni učenici koji postižu rezultat na testu inteligencije koji ih svrstava u 5% najboljih u populaciji. No, to ne znači da daroviti učenici nužno imaju i odlične ocjene. Darovitost je skup karakteristika koje, osim kognitivnih sposobnosti, čine i specifične sposobnosti (primjerice, sposobnosti u pojedinim područjima i nastavnim predmetima, umjetničke sposobnosti, rukovodne sposobnosti i slično) te osobine ličnosti. Takav skup karakteristika također je pod velikim utjecajem okoline, zbog čega je darovitu djecu potrebno dodatno poticati. Naime, prema Zakonu o odgoju i obrazovanju, učenici s posebnim potrebama su i daroviti, a ne samo učenici s teškoćama.

A kako je bilo pogledajte u fotogaleriji...